+ KATEGÓRIE

Zelené strechy

Zelená (vegetačná) strecha je druh strechy, ktorá je pokrytá vegetáciou. Zelené strechy je možné inštalovať na rodinné domy, administratívne budovy, priemyselné haly, školy alebo obchodné centrá. Zelené strechy sa realizujú prevažne na rovných strechách, ale je možné ich inštalovať aj na šikmé (sedlové) strechy. Ak je vaša strecha pokrytá plechom alebo škridľou, zelenú strechu na ňu, žiaľ, nedáte.

zelena-strecha

Zelené strechy m­ajú mnoho benefitov pre životné prostredie a spoločnosť:

  • znižujú teplotu v budove v okolí budovy
  • zadržiavajú dažďovú vodu a pri prívalových dažďoch spomaľujú jej odtok do kanalizácie
  • znižujú hlučnosť v budove

Zelené strechy napomáhajú zmierňovať negatívne klimatické zmeny a zlepšujú energetickú efektívnosť budov. Vďaka prirodzenému ochladzovaniu pre­dlžujú životnos­ť hydroizolácie a znižujú náklady na údržbu strechy.

Typy zelených striech:

  • Extenzívna zelená strecha je typ zelenej strechy, ktorá sa vyznačuje níz­kymi nárokmi na údržbu a vegetáciu. Nemá vysoké nároky na živiny a vlahu. Zelené strechy sa najčastejšie vysádzajú sucho­milnými rastlinami, ako sú rozchodníky, okrasné trávy, trvalky a machy. Sú preto menej náročné na údržbu a sú vhodné pre rôzne typy budov vrátane rodinných domov, kancelárií, priemyselných hál či obchodných reťazcov.
  • Intenzívna zelená strecha je typ zelenej strechy, ktorá má z pohľadu využitia oveľa širšie možnosti. Najväčšou limitáciou pre tvorbu intenzívnej zelenej strechy je faktor statického zaťaženia strechy. Intenzívna zelená strecha je vlastne záhrada na streche, ktorá vytvára pre majiteľa budovy nový zelený priestor a zážitok zo zelene.

Pri projektovaní a realizácii zelenej strechy odporúčame riadiť sa Štandardami pre navrhovanie, realizáciu a údržbu zelených striech (https://www.zelenestrechy.org/standards), ktoré vypracovala Asociácia pre zelené strechy a zelenú infraštrukúru o.z.
Naša spoločnosť je jej obchodným členom.

V našej ponuke nájdete široký sortiment výrobkov pre realizáciu oboch typov zelenej strechy. Budeme radi, ak si nás vyberiete ako partnera pri tvorbe Vašej zelenej strechy. Ozvite sa nám, radi Vám poradíme.

Zoradiť podľa: Názvu | Ceny
Zobraziť: Náhľady | Zoznam | 12 | 24 | Všetky
Názov m.j. Počet na sklade Cena

Geotextília biela 300 g/m2, rolka 2,2 x 50 m
ks 1 109,90 € s DPH

ND DP12 Drenážny panel 2 x 1,2 m, NOPHADRAIN panel 2,4 m2
ks 68 43,90 € s DPH

ND X20 Drenážny systém 30 x 1,2 m, NOPHADRAIN rolka 36 m2
ks 34 429,90 € s DPH

ND4+1h Drenážny systém 1,25 x 30m, NOPHADRAIN rolka 37,5 m2
ks 1 567,90 € s DPH

SEDUM (druhy) kont P9
ks 130 2,99 € s DPH

Substrát strešný extenzívny Profi, Agro CS - big bag v cene big bag, cca 1 m3, cca 850 kg v suchom stave
m3 98 132,90 € s DPH

Substrát strešný intenzívny Profi, Agro CS - big bag v cene big bag, cca 1 m3, cca 950 kg v suchom stave
m3 7 129,90 € s DPH